M&R LAB: laboratorium badawcze, rejestracja produktów, ekspertyzy
Rejestracja produktów biobójczych kategorii I, grupy 5 dotyczy środków do dezynfekcji wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi oraz zwierząt.
Ocena skuteczności wyrobów medycznych i produktów leczniczych (głównie antyseptyków) stwarza konieczność przeprowadzenia badań w warunkach in vitro.
Długotrwała eksploatacja materiałów użytkowych w określonych warunkach środowiska sprzyja powstawaniu biofilmu, charakterystycznego dla danej niszy biologicznej.
Ocena jakości powietrza wewnętrznego i zewnętrznego dostarcza istotnych informacji na temat czynników biologicznych, mających niewątpliwy wpływ na stan naszego zdrowia.
CHEMIA DLA URODY ogólnopolska konferencja naukowa - ZAPRASZAMY.
23 maja 2019 –Warszawa. Wydział Inżynierii Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia
Profil oceny toksykologicznej pojedynczego związku chemicznego lub układu surowców w końcowym produkcie lub materiale dostarcza wiedzy istotnej do jego właściwego przeznaczenia i wykorzystania.
W ostatnich latach szczególnie rozwija się praktyczne zastosowanie fotokatalizatorów, zarówno w wykorzystaniu wewnętrznym jak i zewnętrznym.
Stosowanie konserwantów pozwala na ochronę mikrobiologiczną produktów i zapobiega rozwojowi wegetatywnych form bakterii, pleśni, grzybów drożdżakowatych i spor.
Działanie antybakteryjne, przeciwpleśniowe i przeciwglonowe to cechy materiałów przemysłowych oraz produktów branży budowlanej, które zapobiegają procesom korozji biologicznej.
Antybakteryjny charakter i trwałość powłoki to właściwości materiałów oczekiwane i pożądane przez wielu producentów tworzyw sztucznych, plastycznych polimerów, silikonów, farb i innych materiałów użytkowych.
Skuteczność dezynfekcji jest wypadkową kilku wspólnie działających czynników, którymi są zastosowane substancje czynne, odpowiednio dobrane stężenie, czas działania, temperatura oraz obecność zanieczyszczeń.
Specjalizujemy się w badaniach pozwalających ustalić MIC, MBC oraz efektywność biobójczą różnych produktów i nowych technologii.
W ramach realizowanych prac dobieramy metodykę badań odpowiednią do materiału i realizowanych zastosowań produktu. Proponujemy odpowiednie znormalizowane metody badawcze, a w przypadku potrzeb opracowujemy metodę badawczą odpowiednią dla produktu.
Jedną z najpopularniejszych substancji czynnych wykorzystywanych w dezynfekcji jest aktywny chlor uwalniany przez podchloryn sodu.
Test biologiczny z Aspergillus pozwala na wykrywanie i ocenę retencji środków konserwujących drewno. Metoda wykorzystuje biologiczną procedurę testowania drewna do oceny efektywności środków konserwujących wobec grzybów z rodzaju Aspergillus lub innych wybranych grzybów.
Wykonujemy również badania odporności kompozytów na siniznę drewna wobec pojedynczych szczepów oraz grupy grzybów.
Skuteczne zwalczanie wirusów, spor oraz prątków jest szczególnie istotnym aspektem w obszarze medycznym, weterynaryjnym, a także obiektach użyteczności publicznej.
Rozwój cywilizacji i nauki sprawia, że wciąż pojawiają się nowe technologie i materiały o unikatowych właściwościach, których wykorzystanie powinno optymalizować korzyści stosowania i oddziaływania na zdrowie ludzi oraz środowisko. Przykładem jest nanotechnologia, która umożliwia wykorzystanie właściwości przeciwdrobnoustrojowych nanocząstek metalicznych i tlenkowych.